Manager de piață Amazon în regim full-time/part-time (m/f/d) la locația: Wetzlar

Tipul de angajare: Angajare permanentă

Pentru biroul nostru, te căutăm dacă poți spune despre tine că ești printre cei mai buni în domeniul tău.

Ai deja experiență ca manager de piață Amazon în gestionarea magazinelor de pe piața Amazon / EBAY și ai dorința de a construi / prelua magazinul nostru. Dorim să dezvoltăm magazinul nostru Amazon / Ebay ca fiind canalul nostru de vânzări cel mai puternic și, mai presus de toate, să promovăm internaționalizarea prin intermediul acestuia. Chiar dacă nu ești un pasionat de modă, dar ai dorința de a prelua rapid responsabilități, ești exact persoana potrivită pentru noi.

În principal, vei prelua următoarele responsabilități ca manager de piață Amazon:
• Ai absolvit cu succes studii superioare în domeniul managementului, economiei, informaticii economice, ingineriei economice, statisticii, matematicii sau domenii similare
• Gestionarea magazinului nostru pe platforma Amazon Marketplace
• Controlul listării, prețurilor și promovării produselor noastre pe platformă
• Coordonarea logisticii prin intermediul Amazon (FBA)
• Controlul cifrei de afaceri, stocului și contabilității
• Selecția și gestionarea instrumentelor pentru creșterea vânzărilor și controlul
• Analiza produselor și a potențialului acestora în colaborare cu departamentul nostru de dezvoltare de produse
• Analiza potențialului pentru noi piețe și platforme de vânzare și dezvoltarea acestora
• Analize de concurență

Profilul tău:

• Experiență profesională în gestionarea piețelor, ideal Amazon & Ebay
• Cunoștințe în domeniile Amazon SEO și Amazon Advertising
• Capacitatea de analiză și dorința de a înțelege toate procesele în detaliu
• Ambiția de a analiza campaniile și de a le optimiza constant
• Entuziasmul pentru domeniul eCommerce
• Pionieratul
• Cunoștințe avansate de limba germană și engleză (cunoașterea altor limbi europene, cum ar fi italiană, spaniolă, franceză, este un avantaj)

Oferim:

• Proiecte provocatoare cu mult spațiu de design antreprenorial într-o companie europeană de accesorii în creștere
• O nouă echipă puternic motivată cu ierarhii plate
• Program flexibil și birou modern echipat în inima Wetzlar (Hessa)
• Telefon mobil / Laptop (în funcție de necesități)
• Mașină de serviciu (în funcție de necesități)
• Lucru de acasă sau la distanță, după acord
• Abonament lunar/anual pentru transportul public,
• Reducere de 30% la produsele din propriul nostru magazin
• Contribuție a angajatorului la pensia de întreprindere (după o vechime de 12 luni în companie)
• Fructe și legume proaspete zilnic, precum și băuturi
• Contribuție pentru îngrijirea copiilor, cum ar fi grădinița, creșa sau bonă
• Oportunități de dezvoltare personală, cursuri de limbă străină, precum și training-uri și coaching-uri în echipă
• Fie că este vorba de petrecerea de vară sau de Crăciun, excursiile noastre sau o bere spontană, toate acestea sunt mereu posibile cu noi. Sărbătorim împreună succesele noastre.

Așteptăm cu nerăbdare documentele complete de aplicare pentru postul de Manager Marketplace Amazon, inclusiv indicarea așteptărilor salariale și a celei mai apropiate date de începere a activității pentru noul tău job ca Manager Marketplace Amazon în regim full-time/part-time (m/f/d). Dacă cauți altceva, te rugăm să te uiți aici.

Vă rugăm să completați formularul nostru de aplicare

Titlu*

Date de contact*

Doriți să ne transmiteți ceva

Încărcați documentele de aplicare*