Despre noi: Suntem o companie dinamică și în creștere, specializată în soluții inovatoare și servicii excelente pentru clienți. Pentru a ne întări echipa, căutăm un Manager SEO (m/f/d), care să optimizeze continuu prezența noastră online și a clienților noștri și să promoveze creșterea noastră digitală.

Responsabilitățile dvs.:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor SEO pentru îmbunătățirea rezultatelor căutării organice și creșterea traficului pe site
  • Realizarea unor cercetări extinse de cuvinte cheie și analize de concurență
  • Optimizarea factorilor On-Page și Off-Page, precum și SEO tehnic
  • Crearea și menținerea conținutului optimizat pentru SEO în colaborare cu echipa de conținut
  • Monitorizarea și analiza performanței SEO cu instrumente comune (de exemplu Google Analytics, SEMrush, Ahrefs)
  • Identificarea și implementarea posibilităților de îmbunătățire pe baza analizelor de date și tendințelor de pe piață
  • Raportare regulată despre rezultatele și progresul măsurilor SEO către conducere
  • Colaborarea cu diferite departamente pentru a asigura o strategie SEO holistică
  • Instruirea și susținerea echipei în practicile optime SEO

Profilul dvs.:

  • Ai absolvit studii în domeniul economiei, informaticii economice, ingineriei economice, statisticii, matematicii sau asemănătoare.
  • Experiență bună în optimizarea motoarelor de căutare și a instrumentelor lor (de exemplu, Sistrix).
  • Cunoștințe în (X)HTML, CSS, WordPress și PHP, precum și experiență în lucrul cu CMS-uri și sisteme de magazine sunt un avantaj.
  • Capacitatea de a lucra independent, structurat și metodologic, precum și abilitatea de a stabili priorități și de a respecta termenele limită
  • Inițiativă proprie și spirit inovator.
  • Abilități excelente de organizare și de gestionare a proiectelor
  • Nu ești doar un lider, ci și un executor.
  • Abilități de lucru în echipă, putere de comunicare și o orientare pronunțată către clienți.
  • Conștiință ridicată a calității și capacitate rapidă de înțelegere
  • Cel puțin 10 ani de experiență în domeniul SEO, preferabil într-o poziție de conducere
  • Succese dovedite în dezvoltarea și implementarea strategiilor internaționale de SEO de succes
  • Înțelegere profundă a modului în care funcționează motoarele de căutare și a celor mai recente tendințe SEO
  • Abilități de comunicare pronunțate și spirit de echipă
  • Cunoștințe avansate de limba germană sau engleză, atât în scris, cât și în vorbire

Oferim:

  • O poziție responsabilă cu o mare libertate de modelare
  • O echipă motivată și competentă
  • Mediu de lucru modern și program flexibil
  • Oportunități de dezvoltare profesională
  • Inițial la distanță
  • Suntem bucuroși să vă sprijinim, în cazul în care doriți, după cel puțin șase luni de colaborare reușită, la mutarea în Germania. În plus, vă ajutăm și cu îndeplinirea formalităților necesare și vă oferim un contract de muncă nelimitat.

Candidatură: Dacă credeți că sunteți persoana potrivită pentru această poziție și îndepliniți cerințele menționate, așteptăm cu interes aplicația dvs. Vă rugăm să trimiteți documentele complete (scrisoare de intenție, CV, diplome) menționând data dvs. de disponibilitate. Obiective și compensație. Dacă sunteți interesat, vă rugăm să trimiteți aplicația dvs. la [email protected] sau să aplicați direct prin formularul nostru de aplicare online.

Așteptăm cu nerăbdare să auzim de la dvs.!

Titlu*

Date de contact*

Doriți să ne transmiteți ceva

Încărcați documentele de aplicare*